fbpx

Fotografia kobieca – jaka sesja jest dla Ciebie, jak przygotować się do sesji kobiecej

by blazej
22 lutego 2022
fotografia-gorczynski-sesja-kobieca-Łódź_2

Przygotowanie do sesji kobiecej wymaga odpowiedzenia sobie na kilka pytań. Jak się ubrać na sesję zdjęciową, jaki makijaż do sesji fotograficznej, a przede wszystkim, w jakim rodzaj sesji będziesz czuła się najlepiej i czy będzie do Ciebie dopasowana.

Przeprowadzę Was przez proces powstawania takiej sesji w Fotografia Górczyński. Pokażę jakie są rodzaje sesji kobiecych, oraz podpowiem jak się ubrać, umalować i ogólnie, dobrze przygotować. Poznacie też orientacyjny koszt sesji kobiecej.

W końcu nie codziennie robimy sobie sesje (chyba że jesteście żoną fotografa 😉 )


Porady jak przygotować się do sesji kobiecej Łódź

Przyjdź na sesję zrelaksowana

Dzień sesji jest tak samo ważny jak dzień PRZED sesją. Zadbaj o to aby dzień przed sesją się zrelaksować. Nastawić pozytywnie. Nie imprezować 🙂 Nawet winko. Winko będzie po… albo w trakcie Twojej sesji zdjęciowej. Możesz sobie zrobić maseczkę nawilżająca na twarz, w tym czasie poczytać lub wziąć dłuższą kąpiel. Dobrze żebyś świadomie przeżywała ten czas – to będzie czas tylko dla Ciebie.

Jak się ubrać na sesję kobiecą?

Pamiętaj że podczas sesji studyjnej nie ma problemu żeby przebrać się na planie. Możesz przyjechać w dresie, a sukienkę założyć już na planie. Jeśli nie możesz się zdecydować co założyć, chętnie pomogę. Wybierzemy takie które będą pasowały do założeń sesji. I pod względem kolorystycznym i klimatycznym. Przed sesją ustalamy, omawiamy, możemy wymienić się inspiracjami.  

Jaki makijaż na sesje kobiecą?

Dzień przed sesją zadbaj raczej o nawilżenie skóry. Jakaś maseczka. Nie peeling. Chyba, że zatrudniamy makijażystkę. Efekty zdjęć przy współpracy z charakteryzatorką są gotowe od razu – jeszcze przed obróbką kolorystyczną. To bardzo pozytywnie wpływa nie tylko na efekt kobiecej sesji zdjęciowej, czyli zdjęcia, ale też na Twoje samopoczucie. Profesjonalny makijaż sprawdzi się w każdym rodzaju sesji kobiecych. Koszt charakteryzatorki zaczyna się od 300zł (Twarz, rzęsy, ewentualne wyrównywanie skóry na rękach i nogach, włosy), można dokupić jeszcze obecność i poprawki w trakcie sesji – poprawia na bieżąco włosy i makijaż. 

Jeśli chcesz umalować się sama na swoją sesję zdjęciową – pamiętaj, weź ze sobą kosmetyki do poprawek. Na planie jest zwykle lustro. Jeśli masz jakieś dodatki do kreacji – możesz dopasować kolor makijażu.

Jeśli masz jakieś tatuaże – użyj kosmetyków takich jak NEBA, conajmniej na dzień wstecz – ożywi to kolor Twojego tatuażu. 

Gdzie zrobić sesję zdjęciową w Łodzi?

Zasadniczo wybranie miejsca kobiecej sesji zdjęciowej jest bardzo indywidualne i zależne od wielu czynników. W ujęciu ogólnym miejscem sesji może być studio, aranżowana przestrzeń (loft, studio boho) lub plener. Wybór zależy od rodzaju sesji (o miejscach rodzajach sesji i miejscach do nich najlepszych piszę poniżej przy okazji opisu rodzajów sesji kobiecych) i Twojego pomysłu. Przed sesją szczegółowo rozmawiamy o zdjęciach na jakich Ci zależy, staram się wtedy wyłuskać jak najwięcej informacji o Tobie, Twoich potrzebach względem sesji zdjęciowej i na tej podstawie proponuje miejsce i rodzaj sesji. Przykładowe miejsca na kobiece sesje zdjęciowe zaczynając od typowego studia (np. Piorun Studio, Studio Pełna Klatka, mamy do dyspozycji lustro z dobrym oświetleniem do przygotowania makijażu, kawkę/herbatkę, miejsce żeby usiąść, profesjonalne oświetlenie, tło fotograficzne, często rekwizyty) poprzez aranżowane przestrzenie (Studio Włókno, Studio Fabryczna, Yellow Studio – świetnie urządzone przestrzenie loftów, kamieniczne, domowe), kończąc na plenerze. W przypadku pleneru zastanów się czy jest takie miejsce które ma dla Ciebie szczególne znaczenie, miejsce które bardzo Ci się podoba, czy to miejsce to przestrzeń miejska, wiejska czy totalnie zielona. Kobiece zdjęcia w plenerze możemy zrobić w parku, lesie, w polu lub też w takiej przestrzeni jak Palmiarnia czy też ogród botaniczny)

O jakiej porze najlepiej zrobić sesję kobiecą?

Wszystko kręci się wokół światła. W przypadku studyjnych sesji kobiecych, ograniczają nas tylko założenia które wcześniej omówiliśmy. Światło kreujemy sami.

Jeśli chodzi o plenerowe sesje kobiece – tutaj już musimy polegać na świetle zastanym – czyli słonecznym. Zachmurzone niebo nie skreśla okazji na zdjęcia – wręcz przeciwnie. Chmury bardzo przyjemnie zmiękczają światło, to znaczy że nie mamy ostrych cieni. Na sesję plenerową możemy umówić się wczesnym rankiem zaraz po wschodzie słońca, lub wieczorem, przed zachodem słońca. Występuje wtedy takie zjawisko jak „złota godzina” – światło pada pod bardzo przyjemnym kątem dając długie cienie i ma ciepłą barwę. Zdjęcia w tych godzinach robią się same 🙂

Ile trwa sesja zdjęciowa?

To zależne od zakresu. Sama sesja może trwać 1-1,5h. Jeśli do tego dojdzie makijaż dochodzi nam kolejna godzina. Im więcej osób na sesji – tym ona dłuższa.

Jaki rodzaj sesji zdjęciowej jest dla Ciebie – jak wybrać?

Jakie chciałabyś zdjęcia? Czy masz już jakiś pomysł? Czy ma to być studio, twój dom, plener, lub stylizowana sesja fotograficzna w lofcie? Przejrzyj inspiracje na Instagramie lub pintereście i podziel się tym ze swoim fotografem. Bądź z nim w kontakcie. 

A rodzaje sesji fotograficznych które możesz u mnie wykonać opisuje poniżej:

Rodzaje sesji kobiecych

Sesja buduarowa/sensualna/intymna

Te sesje najlepiej będą wyglądały w stylizowanych studiach, w apartamentach, w domu. Sesje buduarowe wymagają trochę odwagi. Podczas sesji buduarowych korzystamy z kilku schematycznych, prostych do wykonania póz – przez całą sesję Cię prowadzę i instruuje (tak, nauczyłem się póz, i mogę Ci pokazać). Bardzo istotne jest światło naturalne. Sesje sensualne mogą odbywać się też w plenerze. 

Ubranie – takie w którym czujecie się seksownie. Jakaś ciekawa bielizna, trochę za duża biała koszula (może być partnera)

Makijaż – profesjonalny

Cena: koszt sesji buduarowej to od 1000zł do 3500zł

Kobieca sesja wizerunkowa Łódź

Sesje wizerunkowe odbywają się w zależności od potrzeb – w plenerze, w studio, podczas wykonywania hobby, lub w swojej firmie. Sesja wizerunkowa nie zawiera w sobie portretu biznesowego.

Ubranie – takie w którym czujecie się sobą. Jest wam wygodnie. Jeśli jeździsz na motocyklu – czemu nie ubrać się w kurtkę i kask na sesji? 

Makijaż – profesjonalny, lub neutralny.   

Cena: koszt sesji wizerunkowej to od 700zł do 1500zł

Portret biznesowy

Portret biznesowy to prosta fotografia na jasnym i ciemnym tle, z użyciem profesjonalnego oświetlenia w studio. Taką sesję możesz zamówić też do domu – mam ze sobą tło i lampy. Finalnie otrzymujesz 5 fotografii za 450 zł. Możesz dokupić dodatkowe kadry. 

Ubranie – takie w którym czujecie się profesjonalnie, ubranie w którym pracujecie. Maksymalnie dwie kreacje.

Makijaż – delikatny, raczej wyrównanie skóry.

Cena: koszt portretu biznesowego to od 400 do 900zł

Portret z koleżankami, z córką, z matką

Tutaj polecam wybrać studio lub plener. W studio mamy profesjonalne oświetlenie, a w plenerze bardziej naturalny klimat. Podczas takiej sesji powstają wspólne portrety i pozowane zdjęcia. Plener może odbyć się wśród zieleni, przy ładnych budynkach, albo w miejscu które ma dla Was jakieś sentymentalne znaczenie.

Ubranie – załóżcie coś podobnego – np: białe koszule i jeansy. Im spójniej będziecie wyglądały tym efekt sesji z przyjaciółkami będzie lepszy. Możecie wybrać kolor, fakturę ubrań, klimat a także dodatki.

Makijaż – nawet wieczorowy, ważne aby również był spójny.

Cena: koszt takiego portretu to od 600 do 3000zł

Studyjna sesja kobieca

Jest to sesja portretowa w studio. Pracując oświetleniem studyjnym możemy zbudować klimat sesji. Scenka może być prosta, w końcu główny element zdjęcia to Ty, ale możesz też ustalić z fotografem wygląd scenki biorąc pod uwagę Twój charakter, zainteresowania czy zwyczajnie życzenie.

Ubranie – ładne, elegancie, ulubione, takie w którym czujecie się seksownie i pewnie.

Makijaż – profesjonalny 

Cena: koszt studyjnej sesji kobiecej to od 800 do 1600zł

Plenerowy portret kobiecy

Plenerowa sesja kobieca skupia się na przedstawieniu Ciebie w klimatycznych warunkach. Czy to piękna natura, czy nowoczesne budynki – konkretne miejsce sesji ustalimy przed sesją. 

Ubranie – takie w którym czujecie się sobą. Możemy również zrobić bardziej stylizowaną sesję – używając do tego odpowiedniego stroju, sukni lub szyfonu, wtedy razem omawiamy w co się ubrać i jakie dodatki wybrać.

Makijaż – w zależności czy ma to być sesja stylizowana, czy naturalna – makijaż albo profesjonalny, albo lekki.  

Cena: koszt portretu plenerowego to od 500 do 1000zł

Prezent na dzień kobiet Łódź

Zastanawiasz się nad wyjątkowym prezentem na dzień kobiet? Kup voucher na sesję zdjęciowa. Poza oczywistym – czyli zdjęciami, sesje to bardzo ciekawym doświadczeniem. Voucher to elegancko i statycznie przygotowana karta podarunkowa – tutaj możesz zobaczyć jak wyglądają vouchery. Skorzystaj z poniższego formularza, aby zamówić voucher.

  Od czego zależy cena kobiecej sesji zdjęciowej

  Na cenę sesji zdjęciowej składają się koszty makijażu/charakteryzacji, ceny wynajmu studia, i mój czas który spędzam z Tobą i zdjęciami i koszty druku. Czas jaki poświęcam na zdjęcia które dostajesz w efekcie sesji to czas przygotowania się do sesji – czyli konsultacje, sesja zdjęciowa, czas poświęcony na obróbkę, i czas związany z dostarczeniem zdjeć.

  Jak wygląda kobieca sesja zdjęciowa w Fotografia Górczyński – krok po kroku

  1. Użyj poniższego formularza, oddzwonię i porozmawiamy o tym jakie zdjęcia chcesz wykonać
  2. Przygotowuje inspiracje, tworzę założenia, zdzwaniamy się i omawiamy te założenia. Na tym etapie omawiamy też ubiór, makijaż i termin.
  3. Spotykamy się na sesję zdjęciową. Podczas sesji możesz liczyć na moją pomoc jeśli chodzi o pozowanie. Zwykle mam ze sobą inspiracje które wcześniej omawialiśmy – łatwiej wtedy pokazać o jaką pozę mi chodzi. Na sesji sporo rozmawiamy, dbam abyś czuła się dobrze i miała fajne wspomnienia z sesji.
  4. Po sesji zgrywam zdjęcia, wykonuje obróbkę kolorystyczną i podsyłam je Tobie. Wybierasz tyle zdjęć ile Ci się podoba i dopiero na tych zdjęciach wykonuje finalną obróbkę która obejmuje retusz skóry, usunięcie zbędnych elementów.
  5. Przesyłam Ci zdjęcia w formie elektronicznej. Zwykle przygotowuje dwa foldery – folder ze zdjęciami w pełnej rozdzielczości, oraz drugi w którym są te same zdjęcia ale w rozdzielczości przystosowanej do internetu – są lekkie, nie spadają na jakości przy przesyłaniu przez internet i przy udostępnianiu na Social Mediach.
  6. Jeśli zamawiałaś zdjęcia drukowane – zlecam druk i dostarczam zdjęcia.
  7. Zawsze na koniec zlecenia proszę o feedback, informację zwrotną na temat sesji i zdjęć. Pomaga mi to rozwijać się jako fotograf i robić jeszcze lepsze sesje. Proszę też wtedy o opinię na Google, na moim Facebooku i innych miejscach w internecie gdzie jestem obecny.


   Mam nadzieję, że tym artykułem pomogłem Ci w decyzji o rodzaju sesji. Jeśli Ci się podobał – możesz zostawić komentarz.

   Chciałabyś, abym wykonał sesję dla Ciebie – skorzystaj z powyższego formularza lub do mnie zadzwoń.

   Obserwuj mnie na Facebooku i Instagramie!

    Leave a comment