Chrzest Święty
Zdjęcia

Odpowiedni fotograf na chrzest to niełatwy wybór. Obejrzyj moje zdjęcia z chrztu i zapoznaj się z ofertą na reportaż z chrztu świętego. Mam nadzieję, że Cię zainteresuje.
Przeczytasz też, jak wygląda moja praca podczas chrztu świętego, dowiesz się co zawierają pakiety fotograficzne jakie proponuje na ten dzień, postaram się też wskazać jakie korzyści płyną z zatrudnienia fotografa na chrzest. 

Chciałbym Ci też pomóc w przygotowaniu tej ceremonii – dlatego przygotowałem krótki poradnik w którym piszę o czym należy pamiętać przy organizacji Chrztu świętego Waszego dziecka. ?? Możecie przeczytać go tutaj ??


Fotograf na chrzest – pakiety i cennik

Zdjęcia z całego dnia, czy tylko reportaż z chrztu świętego?

Dla mnie, czyli mam nadzieję fotografa na chrzcie Twojego dziecka, dzień chrztu można podzielić na 3 części. 

 1. Zdjęcia z przygotowań w domu
 2. Zdjęcia z Chrztu Świętego w kościele (z ceremonii)
 3. Zdjęcia z przyjęcia po chrzcie świętym

I te części można składać w pakiety.

 • Istnieje możliwość zamówienia dodatkowej foto książki, odbitek lub innych foto produktów.
 • W trakcie przyjęcia – proszę chociaż o miejsce gdzie mogę na chwilę usiąść i napić się wody.
 • Każda kolejna godzina pracy to 100 zł płatne od razu. 
 • Dojazd do 10 km jest bezpłatny. Dalsze dojazdy są wyliczane na podstawie Map Google, według stawki 1zł/km.


Chrzest święty zdjęcia z przygotowań – czy potrzebne?

To jedno z najczęstszych pytań jakie otrzymuje. Przygotowania kojarzą nam się ze stresem. Dopinacie ostatnie sprawy, sprawdzacie czy każdy jest gotowy, czy aby na pewno macie wszystko dla dziecka. Dużo dużo dużo na głowie. Nie było czasu, żeby wszystko sprzątnąć, a do tego ktoś obcy ma się jeszcze kręcić.

Jako fotograf chciałbym zwrócić Ci uwagę na to, że mam świadomość tych wszystkich obaw. Jestem profesjonalistą – co oznacza, że znam się na swojej pracy, a przeszkadzanie Wam jest ostatnim co chciałbym zrobić. Powiem więcej – żeby trochę tego stresu z Was zdjąć, w poradniku umieściłem plik który możecie pobrać, wydrukować i odhaczać te rzeczy o których powinniście pamiętać. Poradnik razem z planerem chrztu znajdziecie klikając w ten link.

Chrzest święty fotografia z przygotowań – jakie zdjęcia z przygotowań do chrztu?

Podczas przygotowań powstają zdjęcia reportażowe pokazujące ubieranie dzieciątka, Wasze przygotowania, cały harmider który dzieje się wokół. Wtedy powstają też najbardziej szczere fotografie. Wtedy też powstają portrety, wiele ujęć dziecka, ujęcia dodatków, i jeśli mamy czas i chęci to staram się Was ustawić i zrobić kilka zdjęć rodzinnych. Zakres tutaj jest ograniczony tylko czasem 🙂

Dodatkowo zdjęcia z chrztu świętego wydają się pełniejsze – pokazują historię całego dnia, a kadry są bardziej różnorodne.

Jak wygląda praca fotografa podczas dnia chrztu świętego?

Przy pełnym reportażu z chrztu, spotykamy się na około półtora godziny przed chrztem w miejscu gdzie się przygotowujecie. Podczas przygotowań oswajacie się z moją obecnością i aparatem. Powstają wtedy domowy, rodzinny reportaż, portrety, zdjęcia rodzinne, zdjęcia akcesoriów chrzcielnych. Cały czas staram się działać niezauważalnie – tak aby Wam nie przeszkadzać 🙂 

Z domu przechodzimy do kościoła. Kilka dni przed chrztem dzwonię do parafii, aby porozmawiać z księdzem i poinformować, że będę robił zdjęcia. Wtedy też, pytam czy ksiądz ma jakieś uwagi co do pracy fotografa na chrzcie. Mimo, że mam kurs liturgiczny i przez wiele lat byłem lektorem – jestem osobą wierzącą, to księża potrafią mieć różne podejście do momentów w których mogę pracować. Szanuje to. 

Chrzest święty fotografia podczas ceremonii chrztu

Podczas ceremonii chrztu powstają zdjęcia z polania główki dziecka wodą święconą, nałożenia szatki, odpalenia gromnicy od Paschału. Powstają też zdjęcia kiedy siedzicie i kilka zdjęć reportażowych. Jeśli macie taką wolę to powstają też zdjęcia kiedy podpisujecie dokumenty. Po mszy proponuje grupowe zdjęcie przed ołtarzem, lub przed kościołem. 

Po uroczystej ceremonii przemieszczamy się na przyjęcie. Podczas przyjęcia proszę Was – potrzebuje miejsca gdzie chociaż na chwilę mogę usiąść, napić się wody, i ewentualnie miejsce gdzie odłożę torby na sprzęt. Dobrze by było żeby czekała na mnie szklanka wody – nie musicie rezerwować dla mnie dodatkowego miejsca przy stole (płacić za talerzyk). 

Podczas przyjęcia powstają zdjęcia reportażowe, zdjęcia rodzinne, zdjęcia z krojenia tortu, dawania prezentów i mini sesja. Na przyjęciu jestem do 2h, ważne aby w tym czasie zmieścić najważniejsze wydarzenia. Każda kolejna godzina pracy to koszt 100 zł płatnych od razu.

Kiedy i jak otrzymujecie Wasze zdjęcia z chrztu świętego?

Po dniu chrztu świętego zgrywam zdjęcia robiąc pierwszą selekcję, robię kopie zapasowe. Kolejnego dnia wykonuje selekcję i zaczynam obróbkę. Zdjęcia otrzymujesz do 3 tygodni. Musisz wziąć pod uwagę, że w sezonie ślubnym to faktycznie może potrwać 3 tygodnie. 

Po obróbce umieszczam zdjęcia na dysku Google i przesyłam Wam link do pobrania. Jeśli zamówiliście foto książkę – proszę też wtedy o wybranie 50 zdjęć które potem umieszczam w albumie i zlecam druk. 

Chrzest święty sesja w ramach reportażu z tego dnia?

Podczas przyjęcia zapraszam na mini sesję. Zwykle zabieramy rodziców chrzestnych i wychodzimy w plener. W przypadku kiedy nie ma warunków na plener mam ze sobą oświetlenie studyjne – wybieram jakieś ciekawe miejsce w miejscu przyjęcia, ustawiam oświetlenie i zapraszam do zdjęć 🙂

Zdjęcia z chrztu świętego to wspaniała pamiątka rodzinna z tego dnia.

Fotograf na chrzest – tutaj możesz wysłać zapytanie

Napisz do mnie na Facebooku, zadzwoń lub użyj formularza na tej stronie, aby zapytać o wolny termin i dowiedzieć się więcej. 

  Chrzest święty, zdjęcia do których będziesz wracać.

  2021 boże narodzenie chrzest covid dzień ojca dzień taty fotograf fotoreportaż jesienna sesja zdjęciowa karta podarunkowa męska sesja zdjęciowa oferta promocyjna plener w parku poradnik prezent na dzień matki prezent na dzień ojca promo promocja reportaż z chrztu sesja sesja brzuszkowa sesja ciążowa sesja dziecięca sesja kobieca sesja na dzień ojca sesja plenerowa sesja rodzinna sesja świąteczna sesje rodzinna stres voucher voucher na sesję zdjęciową łódź ślub