fbpx

Sesja ciążowa z rzucanym szyfonem

by blazej
6 kwietnia 2021
fotografia ciążowa, dynamiczny rzucany różowy szyfon na białym

Jak wygląda sesja brzuszkowa z szyfonem?

Zacznijmy od tego czym jest szyfon. Szyfon to bardzo lekki, przezroczysty i efektowny materiał. Jest wiele rodzajów szyfonu wyróżnianych ze względu na materiał z którego się go wytwarza. Mamy szyfon jedwabny, poliestrowy, bawełniany itd itd :). Dlaczego szyfon do sesji brzuszkowej – właśnie dlatego, że jest lekki i efektownie wygląda, szczególnie podczas takiej, dynamicznej sesji brzuszkowej.

fotografia ciążowa, dynamiczny rzucany różowy szyfon na białym

Sesja ciążowa w studio vs sesja ciążowa w domowym zaciszu

Wszystko zależy od Twojego zamysłu, jednak zalety szyfonu będzie widać przy sesji studyjnej. Na ciemnym bądź jasnym tle. Sesje ciążowe w domowym zaciszu to raczej sesje lifestylowe, pokazujące relacje między przyszłymi (bądź już) rodzicami. Takie sesje domowe są bardzo sensualne i mogą zahaczać o buduarowe sesje ciążowe. Możecie zobaczyć domowe sesje mojej galerii (zdjęcia w koronkowym body). Szyfon będzie też bardzo efektownym dodatkiem przy plenerowych sesjach ciążowych – np podczas sesji w kwitnących jabłoniach, przestrzeni miejskiej, parku lub lesie.

Jak przygotować się do sesji brzuszkowej (jaka bielizna do sesji ciążowej)?

Jeśli chodzi o przygotowanie się do sesji to przede wszystkim zadbanie o dobre samopoczucie. Kobiety które nie były zbyt optymistycznie nastawione do zdjęć zwykle zmieniały szybko zdanie po zobaczeniu kilku kadrów podczas robienia zdjeć ciążowych. Wyglądacie pięknie w ciąży, a zdjęcia tylko to udowadniają.

W sprawie stroju i bielizny do sesji brzuszkowej. Nagość nadaje bardzo osobistego i intymnego klimatu do zdjęć. Jest tam cała prawda – piękna kobieta z dzieckiem pod sercem – miłość na zdjęciu :). Nie każda z Was preferuje nagość, dlatego na konsultacji przed sesją omawiamy szczegółowo strój. Jeśli chodzi o bieliznę – najlepiej żeby była w cielistym kolorze, tak aby nie odcinała się przy szyfonie i sprawiała wrażenie „nagości”.

fotografia ciążowa, różowy szyfon na białym tle, trzymany z jednej strony

Jak wygląda ciążowa sesja zdjęciowa u mnie

Jeśli zdecydujesz się na sesję studyjną w Górczyński Fotografia, zaczniemy od konsultacji. Łączymy się w wideokonferencji i omawiamy na jakich kadrach Ci (Wam) zależy, ćwiczymy pozy ( 🙂 ), omawiamy potrzeby makijażu i stylizacji włosów (wiadomo, możecie to robić we własnym zakresie, ale nie to jak profesjonalna usługa). Omawiamy strój, w tym sukienki, body i bieliznę. Dogadujemy też zakres sesji ciążowej – ilość kadrów, termin sesji, wynagrodzenie.

Jak wygląda sesja ciążowa w praktyce?

W zależności od wcześniejszych ustaleń spotykamy się albo w studio, albo u Was (jestem mobilny, mogę dojechać ze sprzętem studyjnym). Malujemy Cię, układamy włosy, pijemy kawkę/herbatę i gadamy żeby trochę się poznać.

Dbam o to aby ten czas był dla Was miłym wspomnieniem

Zwykle na sesji jest obecna moja żona, cudowna kobieta ze wspaniałym zmysłem estetycznym i świetnym poczuciem humoru :). To ona układa na Tobie materiał, poprawia sukienkę, poprawia włosy. Wszystko żebyś czuła się na sesji ciążowej komfortowo. Sesja zwykle trwa od 1h do maksymalnie 3h (przy dłuższych sesjach polecam przygotować sobie jakieś przekąski, możemy też zamówić pizzę 🙂 )

Po sesji ja siadam do komputera, retuszuje zdjęcia, przesyłam Wam do wyboru – jeśli powstanie więcej wspaniałych kadrów, możecie je dokupić w cenie 30zł/szt i zlecam druk 🙂

fotografia ciążowa, różowy szyfon na białym tle

Szyfon w plenerze, czyli czy taka fotografia ciążowa uda się w plenerze?

Podczas sesji studyjnej, szyfon jest podrzucany aby wyglądało to dynamicznie, przy plenerowej sesji brzuszkowej dużą robotę robi wiatr – wtedy wygląda to na praw∂e spektakularnie, a jednocześnie naturalnie

Sesja brzuszkowa cena

Cena sesji ciążowej z szyfonem w roli głównej to 500zł za 5 zdjęć z wydrukiem w formacie 15x23cm.

    Leave a comment